Operatorem mikropłatności w serwisie jest Logo DotPay
Reklama

Istnieje kilka różbych alternatywnych wersji firmware dla routera Linksys Wrt54gl. Odznaczają się całkowicie różną funkconalnością i mają różnorodne interfejsy do ich obsługi. Openwrt konsolę tekstową, tomato bardzo przyjazny graficzny interfejs.

Openwrt daje szansę na skonfigurowanie tunelu IPv6. Jak na razie sprzęt sieciowy je obsługujący jest praktycznie nie dostępny. Pula adresów IPv4 jest już naprawdę na wyczerpaniu. Ostatnimi czasy mogliśmy usłyszeć, że ilość adresów IP w wersji 4 zmniejszyła się poniżej 5%. Posiada to związek, z olbrzymim przyrostem urządzeń mobilnych korzystającym z globalnej sieci Internet (a więc w efekcie potrzebujących własnych adresów IP).

Dzięki modyfikacji oprogramowania routera jesteśmy wstanie ustawić różnorakie funkcjonalności które normalnie są dostępne tylko w sprzęcie sieciowym z wyższej półki (których cena kształ?uje się na poziomie kilkunastu tysięcy złotych). Za sprawą modyfikacji oprogramowania jesteśmy wstanie ustawić takie wyrafinowane funkcje jak QOS (dynamiczny podział pasma, na każdego użytkownika sieci), albo DUAL WAN (szansa połączenia dwóch łącz internetowych w jedno).

Dodaj komentarz